Blakės

Blakės turi mažus, plokščius, ovalo formos kūnus. Suaugusieji turi sparnus, kurie ramybės būsenoje glaudžiai sudėti  ir iš viršaus dengia pilvelį. Suaugusieji yra rudos spalvos, nors po pasimaitinimo jų kūnai parausta. Blakės turi duriamuosius-siurbiamuosius burnos organus, kuriuos sudaro ištįsęs ilgas nariuotas straublelis. Dažnai galvojama, kad blakės yra per mažos, kad jas būtų galima pamatyti plika akimi. Nimfos gali būti mažos ir sunkiai įžiūrimos, tačiau suaugusius galima aptikti plika akimi.

Patalinės blakė

Išvaizda

7–12 mm ilgio. Blakė juoda, tik priešnugarėlė ir antsparniai su raudonu piešiniu. Spalva ir ornamentai priklauso nuo oro temperatūros. Būdingas požymis – po 1 juodą didelį tašką ant priekinių sparnų antsparnių. Nors antsparnius turi, bet užpakalinių sparnų neturi, nors pasitaiko ir išimčių

Gyvenimo ciklas

Patelės ootekoje būna 30-40 kiaušinėlių. Patelės ooteką nešioja su savimi beveik iki pat nimfų išsiritimo t.y. 15-30 d. Nimfos subręsta iki suaugėlių per 1,5-3 mėnesius. Suaugusio prūsoko gyvenimo trukmė apie 1 metus.

Įpročiai

Gyvena šildomuose pastatuose, dažnai virtuvėse ir laivuose. Labai mėgsta aukštą tamperatūrą ir drėgmę. Naktiniai vabzdžiai. Visaėdžiai.