Blakės

Blakės turi mažus, plokščius, ovalo formos kūnus. Suaugusieji turi sparnus, kurie ramybės būsenoje glaudžiai sudėti  ir iš viršaus dengia pilvelį. Suaugusieji yra rudos spalvos, nors po pasimaitinimo jų kūnai parausta. Blakės turi duriamuosius-siurbiamuosius burnos organus, kuriuos sudaro ištįsęs ilgas nariuotas straublelis. Dažnai galvojama, kad blakės yra per mažos, kad jas būtų galima pamatyti plika akimi. Nimfos gali būti mažos ir sunkiai įžiūrimos, tačiau suaugusius galima aptikti plika akimi.

Patalinės blakė

Išvaizda 
Suaugusios blakės yra apie 4,5-6,5 mm ilgio, rūdžių raudonumo arba raudonmedžio spalvos. Jų kūnai yra plokšti ir ploni, kai nesimaitina pakankamai ir tampa putlesnėmis ir raudonesnėmis, kai pasimaitina krauju. Kūnas padengtas tankiais plaukeliais.Turi puikią uoslę. Turi bėgiojamąsias kojas, bet gali labai greitai ropoti. Blakė negali skristi, nes jų sparnai sumažėję iki trumpų sparnų pagalvėlių. Keturių segmentų antenos yra pritvirtintos prie galvos tarp iškilių sudėtinių akių. Trijų dalių siurbtukas yra po galva ir eina atgal tarp priekinių kojų.

Biologija 
Kai patelė deda kiaušinėlius (t. y. nuo vieno iki penkių per dieną ir 150–400 per visą gyvenimą), ji naudoja skaidrią medžiagą, kad pritvirtintų juos įtrūkimuose ir ant paviršių, ten kur slepiasi. 
Idealiomis sąlygomis kiaušinėliai išsirita maždaug per septynias –dešimt dienų. Esant netinkamai temperatūrai, ritimasis gali užtrukti iki 30dienų. Nimfos šeriasi keturis kartus, vis pavalgydamos kraujo. Vystymosi laikas nuo kiaušinėlio iki suaugusios užtrunka apie 24-30 dienų. Trūkstant maisto gali užtrukti iki 90 dienų. Suaugusios gali gyventi iki pusantrų metų.

Įpročiai, elgesys ir maistas 
Blakės dieną slepiasi plyšiuose ir įtrūkimuose, mieliau ilsisi ant medinių ir popierinių paviršių, o ne ant akmens at tinko. Mėgsta slėptis čiužinių klostėse, baldų plyšiuose, tarp knygų, po tapetais. Naktį jos palieka šias slėptuves, kad galėtų maitintis savo šeimininkų krauju ( žmonių, paukščių ir kitų šeimos augintinių krauju). Kraujo siurbimas trunka nuo trijų iki dešimties minučių, dažniausiai aukai nepastebint. Jautriems žmonėms įkandimo vieta gali sukelti uždegimą ir stipriai niežėti. Laikui bėgant, blakėmis užkrėstos patalpos prisipildo nusišėrusių blakių odelių, išmatų ir senų kiaušinių lukštų. Šiose patalpose būdingas blakės kvapas, kurį sukelia blakės išskiriamas sekretas.