Širšės

Širšės 14-35mm. dydžio vabzdžiai, kūnas dryžuotas tamsiai rudais ir geltonais dryžiais. Pavasarį statyti lizdą pradeda peržiemojusi apvaisinta motinėlė. Iš smulkintos medienos ir seilių ji nulipdo keletą narvelių, kuriuose išsirita širšių darbininkių lervutės. Kai iš lervų išsivysto jaunos širšės, jos toliau rūpinasi lizdo statyba, maisto rinkimu ir naujų širšių auginimu. Širšių lizdai atrodo kaip sulipdyti iš popieriaus. Lizdus įsirengia pastogėse, medžių drevėse, žemėje. Iš laiko pusės visas lizdas apgaubtas popierine mase. Rudeniop būna iki kibiro dydžio, su keletu tūkstančių gyventojų. Savo lizdus širšės nuožmiai gina, todėl prie jų artintis nerekomenduojama. Žiemoja apvaisinta motinėlė, o darbininkės ir patinai išmiršta.

Skaityti daugiau

Širšių naikinimo paslaugos

UAB „Profilaktinė dezinfekcija" įspėja, kad širšes naikinti būtina, net jei pastebimas pavienis vabzdys. Jie dauginasi ir plinta itin greitai, minta vietose, kur gausu įvairių bakterijų, virusų, sukeliančių grėsmingas ligas.

UAB „Profilaktinė dezinfekcija“ tarakonų naikinimo paslauga yra greita, veiksminga ir visiškai saugi Jūsų šeimai bei naminiams gyvūnams. Priemonės, kurias naudojame ūsuotųjų vabzdžių naikinimui, yra nepavojingos žmogaus sveikatai, todėl Jums nereikės išeiti iš namų ar nuolat laikyti pravirus langus, baiminantis pakenkti savo ir šeimos narių sveikatai.

Skaityti daugiau